Cotton Expert

Türkiye İçin Pamuk Zamanı !

 •  

  Liverpool Cotton A İndex
          90.70  C/Lb      ……TL/Kg

 • İNO.com  Temmuz -18

 •    ICAC Dünya Arz & Talep

  Mil/Ton

  Nisan-18 Tah.
  2016/17 2017/18
  Üretim 25.67 25.35
  Tüketim 25.40 26.52
  İthalat 8.54 9.14
  İhracat 8.54 9.14
  Bitiş Stok 19.10 17.93
 • ABD Haftalık Pamuk İhracat Verileri
  5-12 Misan (Upland)
  ABD Toplam İptal Net
  302.500 Bl. -12.200 Bl. +290.300 Bl.
  5-12 NisanTürkiye İthalat
  Türkiye Top. İptal Net
  46.000 Bl. -2.200 Bl. 43.800 Bl.
 • En Son Yorum

Antbirlik’ten beyaz altına destek

Posted by Alıntıdır 14 Şubat 2013

AntbirlikAntbirlik Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah BALABAN 2012/2013 ürün alım dönemi için açıklanan kütlü pamuk avans fiyatına ilave fark verdiklerini duyurdu. Antbirlik Başkanı Abdullah BALABAN yaptığı açıklamada kalite farkı gözetilmeksizin ortaklarına teslim ettikleri kütlü pamuğa karşılık kilogram başına 32 Kuruş fark verdiklerini açıkladı. Konu ile ilgili Antbirlik Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah BALABAN; “Kooperatiflerimizde randıman esasına göre yapılan alımlarda 40 randıman ve %10 neme sahip Beyaz ST-1 kalite kütlü pamuğun avans alım fiyatını 1,60 TL olarak belirlemiştik. Yönetim Kurulu olarak aldığımız karar ile belirlenen avans fiyatlarına 32 kuruş daha fark verme kararı aldık. Göreve geldiğimiz günden beridir izlediğimiz politikalar neticesinde bölgemizde neredeyse bitme noktasına gelen beyaz altına dönüş yaşandı.

2012/2013 iş yılında Birliğe bağlı kooperatiflerimiz aracılığıyla üreticiden 23.625 Ton kütlü pamuk alımı gerçekleştirildi. Yine aynı dönemde üreticilere pamuk üretiminde kullanılmak üzere yaklaşık 25.500.000 TL’lık ayni ve nakdi ihtiyaç malzemesi dağıtıldı. Dağıtılan ayni ve nakdi ihtiyaç malzemesi tutarları Antbirlik’in ortakları için bölge üreticileri için ne kadar önemli olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. Bu yıl olumsuz hava koşullarının yanı sıra yaş sebze ve meyvede yaşanan gelişmeler üreticilerin gelir beklentilerinin çok altında kalmıştır. Çiftçiler ancak üreterek kazanabilirler. Bu nedenle üretimden gelir elde edebilmeleri son derece önemlidir.

Antbirlik olarak yaptığımız çalışmalar hep üreticinin dolayısıyla üretimin desteklenmesi yönündedir. Tüm kamuoyunun bilmesini isterim ki üreticinin desteklenmesi için Antbirlik tüm şartlarını zorlamaktadır. Mevcut şartlar altında daha önce belirlediğimiz kütlü pamuk alım avans fiyatına brüt 32 Kuruş daha fark verilmesine karar verdik. Arkadaşlarımıza fark ödemesi ile ilgili çalışmalara derhal başlanması talimatını verdim.” Dedi.

Antbirlik Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah BALABAN sözlerini;
“Birliğimiz her dönemde üretici ortaklarının yanında oldu. İnşallah verdiğimiz fiyat farkı üreticilerimizin beklentilerini karşılayarak, pamuk üretiminin devamlılığını teşvik eder. Ülkemiz için son derece stratejik bir ürün olan kütlü pamuk üretiminin arttırılması tüm kesimler için de stratejik bir hedef olmalıdır. Sadece Antbirlik tarafından değil, tüm kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin de katılımıyla ülkemizdeki üretim artışını sağlayacak bir kütlü pamuk politikası oluşturulmalı, kütlü pamuğa verilen destekleme miktarı arttırılmalıdır. Tüm çiftçi dostlarımın hasadının bol, kazancının yüksek olmasını temenni ediyorum. ” Diyerek tamamladı.

İHA / http:// haber3.com/antbirlikten-beyaz-altina-destek-haberi-1784280h.htm

Reklamlar

4 Yanıt to “Antbirlik’ten beyaz altına destek”

 1. Borsa Simsarı Mustafa Reis said

  Pamuk üreticisine verdiği destekten dolayı antbirlik çalışanları ve yönetim kuruluna tebrik ederim.

  Saygılarımla
  Borsa Simsarı
  Mustafa REİS

 2. Gönül isterki Antbirliğin üreticilerine verdiği bu desteği bizim iplik fabrikalarıda pamuk ekimine katki sağlamak amacıyla,balya fiyatlarında 200-300 krş arası fiyat artırımı yapsalar ve buda çırçırcılardan pamuk üreticilerine fiyatları üzerine ilave yapılsa azda olsa çifçilerimize pamuk ekimi için motive eder.Yoksa pamuğu dışarıdan gayet pahalı fiyata ithal edecekler.Saygılarımla

  Ömer faruk Boztepe
  Çırçır işletmecisi

 3. Hakan Temel said

  Antbirlik her sene kazancını,ortaklarıyla paylaşırken,öbür birlikler ne işle meşguller.Merakımı mazur görün…

 4. Ümit Ceylan said

  sizin gibi birlikleri destekliyorum

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: