Cotton Expert

Türkiye İçin Pamuk Zamanı !

 •  

  Liverpool Cotton A İndex
          90.70  C/Lb      ……TL/Kg

 • İNO.com  Temmuz -18

 •    ICAC Dünya Arz & Talep

  Mil/Ton

  Nisan-18 Tah.
  2016/17 2017/18
  Üretim 25.67 25.35
  Tüketim 25.40 26.52
  İthalat 8.54 9.14
  İhracat 8.54 9.14
  Bitiş Stok 19.10 17.93
 • ABD Haftalık Pamuk İhracat Verileri
  5-12 Misan (Upland)
  ABD Toplam İptal Net
  302.500 Bl. -12.200 Bl. +290.300 Bl.
  5-12 NisanTürkiye İthalat
  Türkiye Top. İptal Net
  46.000 Bl. -2.200 Bl. 43.800 Bl.
 • En Son Yorum

ICAC pamuk üretim tahminini düşürdü

Posted by Alıntıdır 02 Nisan 2013

ICACUluslararası Pamuk Danışma Komitesi (ICAC) 2013 yılı için üretim beklentisini geçen aya oranla artırdı. Talep tahmini ise düşürüldü. Washington merkezli kuruluşun değerlendirmesinde 01 Ağustosta başlayan yıl itibarıyla pamuk üretiminin 23.47 milyon ton olacağı tahmin edildi. Rakam Mart ayında açıklanan tahmine oranla yüzde 4 yükseliş gösteriyor. Uluslararası haber internet sitesi Bloomberg’in verdiği bilgiye göre kuruluş bu yılki pamuk tüketiminin ise 23.71 milyon ton seviyesinde gerçekleşeceğini tahmin etti. Beklenti öncesi aya oranla 70 bin ton düşüş içeriyor.

ICAC ayrıca 31 Temmuz 2014 itibarıyla stokların 16.44 milyon ton olacağını öngördü. Bu rakam da Mart ayı beklentisine göre 670 bin tonluk artış içeriyor. ICE vadelilerde pamuk fiyatları bu yıl yüzde 16 artış göstermişti.

Kaynak: tr.duinvest.com

tr.duinvest.com/portal/ISE/getDetailsStory.html?storyId=202162&goToHomePageParam=true&siteLanguage=en

Reklamlar

5 Yanıt to “ICAC pamuk üretim tahminini düşürdü”

 1. bülent said

  haberin başlığı ile içeriği tam tersi..!! başlıkta ICAC pamuk üretim tahminini düşürdü derken,haberin içeriğinde Uluslararası Pamuk Danışma Komitesi (ICAC) 2013 yılı için üretim beklentisini geçen aya oranla artırdı yazmaktadır anlayamadım…..

 2. murat asrav said

  başlık ile açıklamar arasında bir tutarsızlık mevcut.Admin tarafından bir açıklama gerektiği kanaatindeyim.saygılar.M.Asrav

 3. Admin said

  Haberin kaynağı alt linkte mevcut olduğundan, Haber başlık ve konu içeriğinde değişiklik yapma hakkı esas yayıncıya aittir.

  Not: En güncel USDA Arz Talep verileri önüzdeki hafta açıklanacak.

  Saygılarımla

 4. MEHMET SAİT MELİK said

  Açıklama kısaca şu, bizim tahminler dogru, Türkiye de ve Dünya da pamuk ekimi azalıyor, diyorduk, bunu artık herkes kabulleniyor. Burda sorun yok, kafa karıştıran şu , pamuk azalırken tüketim de azalacak deniyor ama ben buna katılmıyorum. ABD de de Avrupa dada sıkıntı azalıyor, bence tüketim tersine artacak gibi görünüyor, bu yazılardan şunu anlıyorum, pamuk ta ilginç gelişmeler olacak, belkide önümüzdeki yıl iyi olacak. Selamlar, iyi günler dileği ile iyi ekimler.

  Mehmet Sait MELİK
  Agrogap Ö.Ç Danışmanlık Dern.

 5. Borsa Simsarı Mustafa Reis said

  Arkadaşlar herkes bir şeyler konuşuyor ama şu bir gerçek Türkiye’de pamuk üretimi her geçen gün azalmakta.Bana göre bu yılda yüzde 20 eksiklik olacak gibi görünüyor.ABD tarım bakanlığı genelde işine nasıl geliyorsa öyle açıklama yapıyor. Tamamen kafaları karıştırmak için bu gün artıyor dediğini bir ay sonra eksiliyor diyor.

  Kısacası tamamen Türkiye’de üretimi bitirip piyasaya zaten hakim tamamen hakim olmak için şu anda yaptıkları da bu .Bunu herkes böyle bilsin ki biliyor. Ama bizim üreticimiz yılmayacak ve sonunda bu işten karlı çıkacaktır. Tabii ki de her kes bunun farkında pamuk üreticisi para kazanmıyor sadece alışkanlığından devam ediyor gün gelecek o da yılacak tamam diyecek ama o zamanda iş işten geçmiş olacak işleri bu hat te getirmemek lazım biran önce çaresini bulmak gerekiyor.

  İ.T.B Borsa Simsarı
  Mustafa REİS

  Saygılarımızla
  Esenkalın

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: