Cotton Expert

Türkiye İçin Pamuk Zamanı !

 •  

  Liverpool Cotton A İndex
          90.70  C/Lb      ……TL/Kg

 • İNO.com  Temmuz -18

 •    ICAC Dünya Arz & Talep

  Mil/Ton

  Nisan-18 Tah.
  2016/17 2017/18
  Üretim 25.67 25.35
  Tüketim 25.40 26.52
  İthalat 8.54 9.14
  İhracat 8.54 9.14
  Bitiş Stok 19.10 17.93
 • ABD Haftalık Pamuk İhracat Verileri
  5-12 Misan (Upland)
  ABD Toplam İptal Net
  302.500 Bl. -12.200 Bl. +290.300 Bl.
  5-12 NisanTürkiye İthalat
  Türkiye Top. İptal Net
  46.000 Bl. -2.200 Bl. 43.800 Bl.
 • En Son Yorum

Çukobirlik kütlü pamuk alım açıklaması

Posted by Admin 04 Eylül 2013

ÇukobirlikÇUKOBİRLİK, kütlü pamuk ve soya fasulyesi alım fiyatlarını açıkladı. ÇUKOBİRLİK’in açıkladığı fiyatlara göre Çukurova Beyaz 1 kalite Kütlü pamuğun kilogram fiyatı 1.80 TL, Güneydoğu Anadolu Beyaz 1 kalite Kütlü pamuğun kilogram fiyatı 1.83 TL, Yağlık Soya Fasulyesi kilogram fiyatı ise 1.15 TL olarak belirledi.

Çukobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Seçgin SAKAR, yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Yönetim Kurulumuz bugünkü toplantısında mubayaası yapılacak, Çukurova Beyaz 1 kalite Kütlü pamuğun Kilogram fiyatını 1 lira 80 kuruş, Güneydoğu Anadolu Beyaz 1 kalite Kütlü pamuğun Kilogram fiyatı ise 1 lira 83 kuruş, Yağlık Soya Fasulyesi Kilogram fiyatının ise 1 lira 15 kuruş olarak belirledi. Fiyatların ortak üreticilerimiz, tüm çiftçilerimiz ve ülke tarımımız için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor. Bol ve bereketli bir kampanya dönemi diliyorum.’’

ÇUKOBİRLİK

Reklamlar

8 Yanıt to “Çukobirlik kütlü pamuk alım açıklaması”

 1. MEHMET SAİT MELİK said

  Çukobirligi tebrik ederim, çiftçi örgütü ve dostu olduğunu gösterdi. Üretim maliyetlerini iyi hesaplayip doğru fiyat açıklamış. Darısı diğer alıcılara, iplikci pamuk un bu sene ucuz olmayacağını anlamıştır. Türkiye de bu sene üretim az 430 000 ton civarında olacak, ihtiyac ise uç misli fazla görünüyor (1.350 000) bu demekki dışardan cok pamuk ithal edeceğiz… Dolar da basını almış giderken ithal pamuk ta ucuz olmayacak gibi görünüyor. Pamuk ilginç bir seyir izlerken bizde merakla takip edeceğiz. Yeni sezon hayırlı olsun.

  Mehmet S MELİK
  Agrogap O.C Derneği Bsk.

 2. Soner Sarp said

  öncelikle Çukobirliği açıkladığı bu fiyattan dolayı tebrik ederim ama önemli olan bu fiyatı açıklamak değil açıklanan fiyatın arkasında durmaktır, geçmişte olduğu gibi olmazsa primle birlikte suan için iyi bir fiyat

 3. Kadir Bölükbaşı said

  ÇUKOBİRLİK Çiftçiye Peşin Ödeme Yapacak

  Çukurova Pamuk, Yerfıstığı ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği’nin (ÇUKOBİRLİK) çiftçiden aldığı ürünlerin ödemesini peşin yapacağı bildirildi.

  ÇUKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Seçgin Sakar, yazılı açıklamasında, kuruma getirilecek kütlü pamuk ve soya bedellerinin peşin ödeneceğini belirtti.

  Alım yapacak kooperatiflerdeki hazırlıkların üretici memnuniyetini göz önünde bulundurarak yapıldığını ifade eden Sakar, şunları kaydetti:

  “Kütlü pamuk ve soya fasulyesinin alım fiyatları ile ödeme şeklini belirledik. Çukurova Beyaz 1 kalite kütlü pamuğun kilogram alım fiyatı 1 lira 80 kuruş, Güneydoğu Anadolu Beyaz 1 kalite kütlü pamuğun kilogram alım fiyatı 1 lira 83 kuruş, yağlık soya fasulyesinin kilogram alım fiyatı ise 1 lira 15 kuruş olacak. Bu sezon kütlü ve soya bedellerini de tamamen kurumun kendi imkanları ile peşin ödeyeceğiz. Bu konuda kimsenin endişesi olmasın.”

  A.A./ haberciniz.biz/cukobirlik-ciftciye-pesin-odeme-yapacak-2260851h.htm

 4. Hakan Temel said

  Bu fiyatın kaç randıman için olduğunu bilen varmı? Birde randıman düştükçe fiyat ne kadar düşecek? Bilen varsa lütfen aydınlatabilirmi?

 5. mahmut ibrahimoğlu said

  bu fiyat 42 randıman için geçerli acaba bende soruyorum bu sene çukobirlikte kesinti ne olacak acaba yuzde kaç

 6. Mehmet Sait MELİK said

  Bugün Urfa Çukobirlik ten insanlarla konuştum, verilen fiyat 40 randıman üzerinden, üstüne çıkarsa ayrıca artı pirim var.
  Direk bligileri Adana Merkez Çukobirliğe sorun daha detaylı bilgi alma imkanınız olur düşüncesindeyim. iyi günler dileği ile selamlar.

  Mehmet Sait MELİK

 7. Hakan Temel said

  Adana Çukobirlik’e sordum;bana 42 randıman için 1,8 lira,azalan her randıman içinde 4 kuruş eksileceğini söylediler.Birde çeperli pamukta 5 kuruş eksileceğini belirttiler.

 8. hasan kömür said

  tşk ler Çukobirliğe pamuk bu fiyatın altına düşmese eger çok güzel fiyatır hele elektirikle ekim yapan çifçiler belki bu fiyatla kazanır çünkü elektirikle sulama yapan çifçilerim kilogıram için 1lira 200 koruş maliyeti oliyor

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: