Cotton Expert

Türkiye İçin Pamuk Zamanı !

 •  

  Liverpool Cotton A İndex
    89.25  Usc/Lb    ……TL/Kg

 • İNO.com  ...

 •    ICAC Dünya Arz & Talep

  Mil/Ton

  Ekim-18 Tah.
  2017/18 2018/19
  Üretim 26.91 25.96
  Tüketim 26.91 27.60
  İthalat 9.03 9.93
  İhracat 9.03 9.93
  Bitiş Stok 18.80 17.16
 •  

  ABD Haftalık Pamuk İhracat Verileri
  4-11 Ekim 2018-19  (Upland)
  ABD Toplam İptal Net
  65.700 Bl. -33.000 Bl. +32.700 Bl.
  4-11 Ekim  2018-19  Türkiye İthalat
  Türkiye Top. İptal Net
  6.600 Bl. -0.00 Bl. +6.600 Bl.
 • En Son Yorum

Hindistan, ‘Pivot’ ihracat anlaşma iptalleri piyasaları etkiledi

Posted by Admin 12 Ocak 2018

Hindistanlı pamuk tüccarları yerel pazarda pivot konumundaki ihracat anlaşmalarını iptal etme istekleriyle, yaklaşık 400.000 balya sözleşmesinin fesh olacağı nedeniyle fiyatlarda artış yaşandı. Bu durum sonrası Bangladeş gibi alıcılar tedarik için ABD, Brezilya’ya geçti. Hindistan Pamuk Birliğinin Başkanı Atul Ganatra; iptaller ve yerel fiyatların yüksek olması, 1 Ekim’de başlayıp 2017/18 pazarlama cari yılında Hindistan’ın ihracatını (1 balya-170 kilogram) 5 milyon balyaya kadar düşürebilir dedi.

Ayrıca, Mumbai merkezli aracı kurum olan Kotak Emtiaların direktörü Vinay Kotak Hindistan rupisinin, yakın zamanda 30 ayın en üst seviyesine çıktı ve ihracatçıların marjlarını daha da düşürdü ve çoğu tüccarın ihracat taahhütlerine sadık kalmasını engellediğini söyledi.

Benzer Zararlı istatistikler nedeniyle dünyanın en büyük pamuk üreticisindeki ürün fiyatları son altı hafta içinde yüzde 15’ten fazla artmasına neden oldu.

Bangladeş Pamuk Örgütü finans direktörü Muhammad Ayub, “Hindistan ile imzalanan sözleşmelerimizin çoğunun fiyatlarda ani bir yükselişle sıkıştığından şimdi sorun yaşandığını açıkladı.

Bangladeş, yıllık 7 milyon balyalık ithalat ihtiyacının neredeyse yarısını karşılayan Hindistan’tan rekabetçi fiyatlar ve daha düşük navlun maliyetleri sayesinde Hindistan pamuğunun büyük bir alıcısıdır.

Hindistanlı Tüccarlar, 1 Ekim’den bu yana 2,5 milyon balya satışından şimdiye kadar 1,5 milyon balya sevkiyat yapıldığını açıkladılar.

Geçtiğimiz yıl Hindistan 5,8 milyon balya pamuğu ihraç etti.

Pivot Noktaları Nedir?
Para ve sermaye piyasalarında işlem yapan bireysel ve kurumsal yatırımcılar, özellikle de forex piyasalarında teknik analiz yöntemlerine sıkça başvurur. Bu teknik analiz yöntemlerinden biri de pivot noktalarıdır. Kısaca bahsetmek gerekirse, pivot noktaları işlem yapılan enstrümanda destek ve direnç noktalarını belirlemekte öne çıkar. Şöyle ki pivot noktalarına göre hareket eden yatırımcılar daha çok trend hareketlerine önem verir ve kısa vadeden çok orta ve uzun vadeli pozisyonlar alır. Bu nokta pivot noktalarını gerçekten bakılması gereken teknik analiz araçlarından biri olarak karşımıza çıkarır. Bu sayede trendin değiştiği noktalar, ayı piyasasından boğa piyasasına veya tam tersi boğa piyasasından ayı piyasasına geçişler belirlenebilir. Pozisyon alan yatırımcılar, nerede pozisyonlarına zarar kes seviyesi koyacağını ve nerede pozisyon arttırması gerektiğini de hesaplayabilir.

Alıntıdır

Reklamlar

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: